deneme bonusu

2017 AÖF Kayıt Yenileme (AOF)

2017 AÖF kayıt yenileme bugün başladı. Açık Öğretim Fakültesi grafik şeklinde ne şekilde yapılacağına yönünde bilgi aktardı

2017 AÖF Kayıt Yenileme (AOF)
2017 AÖF kayıt yenileme bugün itibariyle başlarken, Açık Öğretim Fakültesi grafik olarak nasıl yapılacağına dair bilgi verdi. Fakülte 4 ana madde üzerinden işlemleri anlatırken, geçen hafta kredi ve ders silme konusunda öğrencileri uyardı. 24 Şubat’ta kayıt işlemleri sona ererken, Fakülte o tarihten sonra kayıt işlemleri devam etmeyeceği uyarısında bulundu.
 
2017 AÖF kayıt yenileme işlemleri için hazırlanan içerikte kayıtlar bugün başlarken, 24 Şubat 2017 mesai saatine kadar devam edecek. İşlemler 4 ana maddeden oluşmaktadır. Birinci adımda öğrenci ders ekleme ve silme işlemlerini yapmaktadır. İkinci adımda banka ödemesi gerçekleşmektedir. Üçüncü adımda ücret ödendikten kontrol işlemleri yapılırken sorun olup olmadığı incelenir. Son adımda ise yeni ders ekleme sonrası alınması gereken kitaplar.
 
 
Birinci adım: Ders Eklemek ve silmek
 
Fakülte otomatik olarak 30 AKTS kredili dersleri öğrencinin sistemine yerleştirmektedir. Öğrenci istediği dersleri silme veya ekleme işlemi hakkına sahiptir. Fakülte ders konusunda uyarıyor: En fazla 45 krediye kadar ders ekleme hakkı vardır.  Ders ekleme işlemleri fakültenin sitesinden Kayıt Otomasyonu butonuna tıklayarak, kayıt yenileme linkinden yapabilecektir. Fakülte burada ikinci uyarısını yapmaktadır: Ücret ödenmeden istediği dersleri ekleyebilir veya silebilir. Eğer öğrenci sistem şifresini unuttuysa, sitede “şifre yenileme” bölümünden veya da 0850 200 46 10-19 numaraları arayarak tekrardan şifreyi alabilirler.
 
İkinci adım: Ücret ödeme
 
Öğrenci, kayıt ücretini Ziraat Bankası’na ödeyecektir. Şubeye gitmeden internet üzerinden veya ATM’den ücreti ödeyebilmektedir. Ne kadar ücret ödeneceği ise “öğrenci sistemi”ne girerek öğrenebilir. Fakülte ücret konusunda uyarıyor: Ücret ödendikten sonra “ders silme” aktif olmayacaktır.
 
Üçüncü adım:  Kontrol
 
Ücret ödendikten sonra Fakültenin sitesine girerek öğrenci işlemleri bölümünden kontrol işlemleri yapılabilir. Ücretin ödenip ödenmediği, derslerin eklenme veya silinme konusunda doğru olup olmadığı kontrol edilerek işlemler sona erer.
 
Dördüncü adım: Ders kitapları
 
Öğrenci yeni bir ders aldıysa, o dersle ilgili kitabı Fakülte bürolarından temin edebilir.
 
Açık Öğretim Fakültesi sınav tarihleri:
 
Vizeler 20 Mayıs 2017 tarihinde başlıyor, 21 Mayıs 2017 tarihinde sona eriyor. Vize sonuçları sınavdan 15 gün sonra açıklanmaktadır. Finaller 8 Temmuz 2017’de başlıyor, 9 Temmuz 2017’de sona eriyor. İlk defa yapılacak olan 3 ders sınav tarihi ise: 13 Ağustos 2017.
 
Açık Uçlu sınavlar
 
20 Mayıs’ta ilk sınav sistemi Açık Öğretim Fakültesi vize sınavlarında başlıyor. Yeni soru sistemi hangi derslerden sorulacak: Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih. Toplam kaç soru sorulacak? Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan toplam 3 sorunun sorulacağını açıkladı. 2 kısa cevaplı soru, 1 tane de açık uçlu soru.
 
ETİKETLER: aöf ödeme,aöf kayıt yenileme kredi kartı ile ödeme,aöf borç ödeme,aöf banka ödemesi,aöf online ödeme,aöf ödeme işlemleri,aöf kayıt yenileme ödeme,aöf müşteri hizmetleri,öf,tamamlayiniz,aöf anadolu edu tr,aöf para ve banka,aöf kayıt ücreti kredi kartı ile ödeme,aöf kredi kartı ile kayıt yenileme,aöf tek ders sınavı,aöf ziraat,aöf harç hangi banka,aöf online harç ödeme,aöf ziraat bankası,aöf giris,aöf kayıt yenileme ücreti kredi kartıyla ödeme,aöf iletişim,aöf kredi kartı ile ödeme,aöf harç ödeme,aöf kayıt yenileme 2017,aöf kayıt yenileme,ata aöf,ata aöf obs,aöf giriş,aöf ders ekle sil,atatürk üniversitesi aöf,aof,aöf gis,aöf ders ekle,aöf kayıt,ata aöf sınav sonuçları,aöf kayıt yenileme 2017 bahar dönemi,aöf öğrenci otomasyonu,aöf öğrenci girişi,aöf harç ödeme,aöf öğrenci,aöf sınav tarihleri
aöf ödeme aöf kayıt yenileme kredi kartı ile ödeme aöf borç ödeme aöf banka ödemesi aöf online ödeme aöf kayıt yenileme 2017 aöf kayıt yenileme ata aöf ata aöf obs aöf giriş aöf ders ekle sil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!