TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Puan hesaplama 2016/2017

Onbinlerce öğrencinin büyük bir heyecanla beklediği TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Puan hesaplama 2016/2017
   Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 23–24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen 1. dönem TEOG sınavı sonrasında dikkat çeken konulardan bir tanesi de TEOG soru ve cevapları olur iken, önem arz eden bir diğer konu da öğrencileri yakından ilgilendiren TEOG sınav sonuçlarının ne zaman ve saat kaçta açıklanacağı…
 
   BAKANLIK TEOG SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?
   23–24 Kasım tarihleri arasında MEB tarafından yapılan 1. dönem TEOG sınavına yaklaşık olarak bir milyonun üzerinde öğrenci katıldı. Sınava katılan öğrencileri en iyi liseye geçiş yapmak isterken, sınav sonuçlarının açıklanmasını büyük bir heyecanla bekliyor. Öğrencilerin yanı sıra veliler de oldukça merak içinde… Fakat TEOG sonuçları ile alakalı olarak MEB tarafından an itibari ile herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
   TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?
   Raporlanmış geçerli bir mazeret belirterek mazeret sınavına girmek isteyen öğrenciler TEOG mazeret sınavlarından faydalanabilecekler. TEOG mazeret sınavları, 17-18 Aralık’ta gerçekleşecek.
 
   15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
   MEB tarafından açıklanan iş takvimine göre 15 tatil yani yarı yıl tatili, 20 Ocak Cuma günü başlayacak. Öğrenciler için ikinci eğitim öğretim dönemi ise 6 Şubat Pazartesi başlayacak ve öğrenciler 16 gün tatil yapmış olacaklar…
 
   SPOR VE SANAT BAŞARISI TEOG'DA PUAN GETİRECEK
   İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu ev sahipliğinde, Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Okul Öncesi Eğitimi ve İlkokul Komisyonu üyelerinin desteği ile düzenlenen 7. Temel Eğitim Sempozyumunun açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız, İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ GVO Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Türkiye Özel Okulları Derneği yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız, “Bakanlık olarak en kıymetli referans noktamız iyi örneklerdir. Bu anlamda kamu ya da özel okulları ayırmaksızın yapılan tüm iyi işleri, olumlu örnek davranışlarını kıymetli buluyor ve takdir ediyoruz” dedi.
 
   MEB Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız konuşmasında şunları söyledi: “Bakanlık olarak eğitimin kalitesini ve kurumsal kapasitemizi artırma noktasında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Merkezi sınavlarımız, yenilediğimiz, güncellediğimiz ve daha öğrenci merkezli, çocukların yaparak, yaşayarak süreç içerisinde kendi kendilerine öğrendikleri, öğretmenin rol model olduğu müfredatımız eğitimcilerimiz tarafından kabul gördü. Uzun bir süredir bu uygulama ile ilerliyoruz. Elbette eksiklikler vardır ancak bizler bunun telafisi için çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Eğitim Teknolojilerinin Fatih projesi kapsamında bütün okullarımıza fırsat eşitliği yaratması noktasında önemli bir gayretimiz var. Ancak tüm iyileştirmelere, geliştirmelere rağmen aslında adını bizim koymadığımız ama kamuoyunun TEOG diye adlandırdığı merkezi sınavımızı, dönem içerisine herhangi bir yazılıyı esas alarak yapıyoruz. Biz buna sınav bile demedik ama kamuoyu bunu TEOG sınavı diye adlandırdı. Başlangıçta çok olumsuz yaklaşan arkadaşlarımız bile zaman içerisinde, bizim de eksikleri gidermemizle olumlu yönlerini görmeye başladı, bize olan inancı arttı. Algı noktasında bu sınav özellikle ailelerin gözünde hala çok görülüyor. Aileler bu sınavla ilgili maalesef ki doğru bilgiye sahip değiller. Aileler dönem içinde yapılan önceki yazılıları dikkate almıyor ancak son yazılıyı MEB merkezi sistemle yaptığı için bütün hesaplar kitaplar buna yönelik yapılıyor.
 
   Bizim iyi niyetle ortaya koyduğumuz ve başarılı olduğuna inandığımız bu yazılıya ilişkin hala olumsuzluklar var. Bakanlık olarak kamuoyuna verdiğimiz bir sözümüz vardı. Biliyorsunuz müfredatımızda güncellemeler ve yeni düzenlemeler yapılacak. TEOG değerlendirmesi ile ilgili daha önce söz vermiş olduğumuz, öğrencilerimizin spor ve sanat başarılarının portfolyo olarak değerlendirilmesi noktasında çalışmaları belli bir düzeye getirdik. En kısa zamanda bununla ilgili haberleri de kamuoyu ile paylaşacağımızı umuyoruz.”
İTÜ Rektörü ve İTÜ GVO Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca konuşmasında, “Öğretmenler her yönüyle örnek birer rol modeldir. İyi bir eğitim yarınlarımıza bırakacağımız en kıymetli mirastır” dedi.
 
   Öğrencilerin gelişiminde spor ve sanatın önemine de değinen Karaca şunları söyledi; “Spor öğrencilerin yaşam biçimi olsun çünkü spor fiziki gelişimlerinin yanı sıra mental olarak da öğrencilere çok şey kazandırır. Yenilgiyi öğrenirler, yenilmenin yaşamın doğal parçalarından biri olduğunu bilir, hatta yenilerek yenmeyi öğrenirler. Takım ruhunu, paylaşmayı hissederler… Hayata hazırlanırken en büyük hedeflerinden biri sporla iç içe yaşamak olsun. Yanı sıra sanat öğrencilerimizin hayatının ayrılmaz bir parçası olsun, bunun için kıymetli öğretmenlerimize büyük pay düşüyor. Sanat ve spor öğrencilerimizin farklı yönlerini keşfetmeleri için çok kıymetli.”
 
   Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan Şair, Tiyatro Oyuncusu ve Müzeci Sunay Akın ise yaptığı sunum ile büyük beğeni topladı. Konuşmasında müzeciliğin eğitimdeki önemine değinen Sunay Akın, “Müzeler bilgiyi üreten en büyük güçtür. Toplumun hafızasıdır. Fabrika neyse müze de odur. Bilgi müzede üretilir” dedi.
“Eğitimde Olumlu Yaklaşım: Etkileri ve Önemi” temasıyla gerçekleştirilen ve çok sayıda panel ve çalıştayın gerçekleştirildiği 7. Temel Eğitim Sempozyumunda iletişim, farkındalık ve saygı, sınıf yönetimi ve çatışma çözümü, mizahın olumlu yaklaşımlardaki etkileri gibi konular ele alındı. 700’ün üzerinde yönetici ve eğitimcinin katıldığı sempozyum sonuç bildirgesinin okunmasıyla tamamlandı.
 
teog sonuçları,teog hesaplama,teog puan hesaplama,teog puan hesaplama 2017,teog soruları,teog puanı hesaplama,teog iptal edilen sorular,2016 teog soruları,teog sonuçları 2016,teog ne zaman açıklanacak,meb,teog hesaplama 2017,teog sonuçları ne zaman açıklanacak,teog açıklandı,teog sonuclari,teog sınav sonuçları,1. teog puan hesaplama,lise taban puanları,teog 2 konuları,teog sonuçlari,teog sonuçları açıklandımı,teog sınav sonuçları 2016,takdir teşekkür hesaplama,teog 1 hesaplama,teog puan hesaplama 2016
teog sonuçları teog hesaplama teog puan hesaplama teog puan hesaplama 2017 teog soruları teog puanı hesaplama teog iptal edilen sorular 2016 teog soruları teog sonuçları 2016 teog ne zaman açıklanacak meb teog hesaplama 2017
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?