Başakşehir Şamlar Hıdırellez kutlamalarında Hüsnü Şenlendirici rüzgarı...

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Hıdırellez Şenliği’de bahar coşkusu yaşandı. Başakşehir'deki Şamlar Meydanı'nda düzenlenen şenliğe ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici damgasını vurdu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun da katıldığı organizasyona vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 450 yıllık bir tarihe sahip olan ve tarihi Osmanlı dönemine dayanan Şamlar Köyü, yedincisini düzenlediği Hıdırellez Şenlikleri'nde bu sene klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendiri'yi ağırladı. Konser öncesi Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ünlü müzisyen Hüsnü Şenlendirici bir araya gelerek Hıdırellez ateşi yakıp üstünden atladılar.Her yaştan vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği şenlikte Başkan Kartoğlu bir konuşma gerçekleştirdi ve konuşmanın ardından kendisine günün anısına bir tablo hediye edildi. Ardından sahne alan Hüsnü Şenlendirici klarnetiyle Türk Müziğinin birbirinden önemli eserlerini seslendirirken vatandaşlar da konsere eşlik ettik. Palyanço ve tahta baçak gösterileri ile de çocukların eğlenceli saatler geçirdiği konser yaklaşık 2 saat sürdü.''HIDIRELLEZ BAHARIN MÜJDECİSİ, MUTLULUK İÇİN DUA ETTİK''

Konser sonrası Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,  Hıdırellez Gününün önemine ilişkin, ''Bugün Hıdırellez ateşimizi yaktık. Hıdırellez biliyorsunuz baharın müjdecisi. Hep beraber tüm ilçe olarak toplandık baharın müjdesini hep beraber paylaştık. Devamında böyle mutlu bir şekilde gelmesi için dua ettik.'' dedi.''ŞAMLAR KÖYÜ BENİ İÇİN ÇOK FARKLI, DOSTLARIMLA BİRLİKTEYİM''

Ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici ise, ''Şamlar Köyü benim için çok farklı , benim burada çok sevenlerim var, dostlarım var, aslında birkaç yıldır bunu yapmak istiyoruz ama teşekkür ediyorum başkanımıza bugün bir arada olmamıza vesile olduğunuz için. Hıdırellez kıymetli bir zaman baharın habercisi, güzel şeylerin başlangıcı gibi düşünüyoruz. Herkese hayırlı olsun.'' dedi.

Bu Habere Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bim Aktüel 18 Ocak 2019 Cuma İndirimli Ürünleri Fiyat Kataloğu (Wi-Fi Yazıcı Deskjet 2620 All-İn-One Freesound Bluetooth Kulaklık Soley Nevresim Takımı fiyatları)
Bim Aktüel 18 Ocak 2019 Cuma İndirimli Ürünleri Fiyat Kataloğu (Wi-Fi Yazıcı Deskjet 2620 All-İn-One Freesound Bluetooth Kulaklık Soley Nevresim Takımı fiyatları)
BİM AKTÜEL ÜRÜNLER 15 OCAK 2019 KATALOĞU
BİM AKTÜEL ÜRÜNLER 15 OCAK 2019 KATALOĞU