deneme bonusu

Şamlarlı Şehit Polis Erdem Özçelik son yolculuğuna uğurlandı

10 Aralık Cumartesi akşamı Saat 22.20 sıralarında teröristler tarafından düzenlenen hain bombalı saldırıda şehit olan Başakşehir Şamlarlı Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik, binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özçelik’in şehit düşmeden iki gün önce evlenme teklif ettiği sözlüsünün son bakışı yürekleri yakarken, Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Hainlerin hepsinden hesap soracağız, hepsinin burnundan fitil fitil getireceğiz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak' açıklamasında bulundu.

Şamlarlı Şehit Polis Erdem Özçelik son yolculuğuna uğurlandı
   Beşiktaş'taki hain terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik, ebedi yolculuğuna uğurlanırken, şehit olmadan iki gün önce Mardin’e giderek, evlenme teklif ettiği sözlüsünün son bakışı yürekleri dağladı. Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Hainlerin hepsinden hesap soracağız, hepsinin burnundan fitil fitil getireceğiz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak" dedi.
 
Beşiktaş'ta yaşanan bombalı terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı 28 yaşındaki Şehit Polis Erdem Özçelik, Başakşehir Şamlar Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Törende cenaze namazının kılınmasının ardından şehit için dua edildi ve helallik alındı.
 
Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ünlü sanatçı Metin Şentürk, çok sayıda emniyet mensubu ile birlikte şehidin ailesi, İstanbul'un civar köylerinden gelen binlerce vatandaş, on binlerce Başakşehirli ve şehidin mesai arkadaşları katıldı.
 
2 ay önce göreve başlayan Şehit Komiser Yardımcısının evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi. Törende ayakta durmakta güçlük çeken Özçelik'in sözlüsü şehidin şapkasını ve yüzüğünü elinden bir an olsun bırakmazken, şehidin tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Arkadaşlarının yardımıyla şehidin annesinin yanında oturan şehidin sözlüsünün tabuta ve Erdem Özçelik'in fotoğrafına son bakışı ise yürekleri dağladı. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş şehit Erdem Özçelik'in sözlüsüne ve ailesine baş sağlığı diledi. Şehit Özçelik'in nişanlısına başsağlığı dileyen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un bu sırada gözlerinin dolduğu gözlendi.
 
"Hainlerin hepsinden hesap soracağız, şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak"
 
Cenaze namazı sonrasında kısa bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Yüreğimizdeki acı çok büyük hainler tarafından katledilen kardeşlerimizin birer birer definlerini yapıyoruz. Allah milletimizi birlik ve dirlik içerisinde bu hainlerin saldırılarından korusun. İçimiz yanıyor, ciğerimiz acıyor. Ama biz dirlik ve beraberlik içerisinde bu hainlerin hepsinden hesap soracağız. Allah'ın izniyle bu kardeşlerimizin kanları yerde kalmayacaktır bunu herkes böyle bilsin. Bu millet nice badireler atlattı, bunu da atlatacak. Kim gelirse gelsin, arkasından kimler olursa olsun hepsinden hesap soracağız, hepsinin burnundan fitil fitil getireceğiz." şeklinde konuştu
 
"Bu memleketten hainleri temizleyeceğiz"
 
Memleketten hainleri temizlemek için çalışacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "Bu bayrak hiçbir şekilde yere inmeyecek, bu ezanlar hiçbir şekilde susmayacak. Bu memlekette Müslüman bir millet olarak kıyamete kadar hep beraber yaşayacağız. Düşmanlarımız ne yaparsa yapsın, biz birlik oldukça inşallah bu milletin yolu açıktır. Şehitlerimize can borcumuz var. Erdem kardeşimizin cenaze töreninde bulunduktan sonra burada bulunan veya bulunmayan 79 milyon kardeşimizin hepsinin de Erdem kardeşimize de bir can borcu var. Düne göre daha çok çalışacağız, düne göre çok daha kararlı bir şekilde yürüyeceğiz ve Allah'ın izniyle hem onların kanlarının hesabını soracağız hemde bu memleketi hainlerden temizleyeceğiz" dedi.
 
Yeni Şamlar Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Şehit Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik, tören mangasının omuzlarında cenaze aracına koyularak, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları eşliğinde Kayabaşı Mezarlığı’na defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.
 

Watch video!

Şamlarlı Şehit Polis Erdem Özçelik Şehit Polis Erdem Özçelik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!