Başakşehir'de 29 Ekim Skandalı!

Cumhuriyet'in 93.yılı kutlama etkinliklerinin 29 ekim cumartesi Bahçeşehir programı skandallarla sarsıldı.

Başakşehir'de 29 Ekim Skandalı!
   Gölet Tören Alanı'nda saat 08.30 da hazır bulunan çocuklar, soğuk havada 1.5 saat ayakta kaldı. 09.00 da başlaması gereken tören için devlet protokolünden hiç kimse gelmeyince, öğrenciler öğretmenleri tarafından tekrar okul servis minibüslerine alındı. Bekleme süresi canları iyice sıkınca Cumhuriyet Bayramı kutlama motivasyonundan uzaklaşılıp, Gölet park içinde gezmeye, eğlenmeye, oyun oynanmaya başlandı.
 
YETKİLİLER ÇARESİZ
Başakşehir Kültür Müdürü Basri Akdemir ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Başkanı Ahmet Yavuz'un koordinasyonunda ilerleyen garip akış, öğrencileri olduğu kadar, öğretmenleri ve velileri de zor durumda bıraktı. Bir grup öğrenci kahvaltı yapmak için Sofa çarşıya yönelirken, veliler ve öğretmenler Gölet fonlu fotoğraf çektirmek için alandan ayrıldı.
Yetkililerin çaresiz bakışları arasında panayır ortamına, gelen atmosfer yakışıksız, çirkin görüntüler yarattı.
 
KARAR DEĞİŞTİ
 
Saat 10.15 e kadar problemler yumağı devam etti. Başakşehir Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Yaprak Kahraman'ın bilgilendirmesiyle törenin Bahçeşehir Spor Merkezi kapalı salonuna alındığı ve bu noktaya geçiş yapılması talimatı geldi. Yaşananlar karşısında şaşkına dönen öğrenciler tekrar araçlara bindirildi. Gecikmeler, kopmalar ve ayrılmalar yeni bir krizi beraberinde getirdi. Devlet protokolü 10.45 te salona teşrif etti.
 
29 ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bıktıran problemlerin gölgesinde üç saat gecikmeyle start alabildi. Protokol koltuklarının üç sıra arkasına vatandaş alınmaması, bölgenin boş bırakılması emrini veren Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, ilgili bölümlerin yurttaşlar tarafından işgal edildiğini görünce küplere bindi.
 
Kaynak: ZER PAROLA
Başakşehir 29 Ekim Kutlamaları Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Havalimanı Transferi Nedir?
Havalimanı Transferi Nedir?