deneme bonusu

Başakşehir Hazır Ol, Felaket Geliyor!

İstanbul'un sınırları içinde bulunan Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir! Hazırlıklı olun, çünkü büyük bir felaket kapıda!

Başakşehir Hazır Ol, Felaket Geliyor!

İstanbul'da Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir gibi birçok ilçeyi etkileyen kuru bir dönemle alakalı büyük bir afet, adım adım yaklaşıyor.

İstanbul'da son 4 ay boyunca devam eden kuraklık, barajların önemli ölçüde boşalmasına sebep oldu. Mevcut yağışlar ise barajların dolmasına yeterli olamıyor. Kasım ayı yağmurları, vatandaşların son umudu haline geldi. Su tasarrufu konusunda yetkililerden gelen uyarılar da devam ediyor.

İstanbul'un birçok ilçesini etkileyen kuraklık, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir gibi bölgelerde hepimizin üzerine düşen sorumlulukları ortaya koyuyor. Vatandaşlar, su kullanımına büyük bir özen göstermeli.

Hava Forum tarafından yapılan "çok kötü seviyede" uyarısı, İstanbulluları "bir şey olmaz" düşüncesiyle kritik %15 seviyesine getirdi. Dün sadece 3 milyon ton su tüketildi, ancak baraj doluluk oranı hızla azalıyor (%16.18). Yer altı su kaynakları ise kötü bir durumda. Yani yağan yağmur, toprağı doyurmalı, ancak yetersiz... Lütfen tasarrufa önem verin.

İstanbul'daki kuraklık durumu, devam ederse ve tasarruf önlemleri alınmazsa, "bidonları hazırlayın" ifadesinin yakın bir gelecekte gerçekleşebileceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!