deneme bonusu

Başakşehir Cumhuriyet Bayramı 100. yıl kutlamaları 2023

Başakşehir Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Başakşehir, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Kutlamalar, tebriklerin kabul edilmesi ile başladı ve Bahçeşehir Tören Alanı'ndaki muhteşem gösterilerle devam etti. Bahçeşehir'deki kortej yürüyüşüne ilçe sakinleri büyük ilgi gösterdi. Etkinliklere Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Başakşehir Cumhuriyet Bayramı 100. yıl kutlamaları 2023

Başakşehir Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile yakılan Cumhuriyet meşalesi, 100. yaşına ulaştı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Başakşehir'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak düzenlenen etkinlikler, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Ek Hizmet Binası'ndaki tebriklerin kabul edilmesi ile başladı. Gün boyunca Başakşehirliler, bu etkinliklere büyük ilgi gösterdiler.

Coşku ve heyecan an be an eksilmedi.

Bahçeşehir Atatürk Anıtı'nda gerçekleşen etkinliklere Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve birçok vatandaş katıldı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende öğrenciler, şiirler okudu ve çeşitli gösteriler sundular.

Başakşehir İstanbul Teknik Üniversitesi İsmail Dede Efendi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, bir koro halinde marşlar söylediler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Başkan Kartoğlu'nun elinden aldılar. Kutlamalar, gün boyunca coşku ve heyecanla geçti.

100. yıl coşkusu, Başakşehir'i sardı.

Aydınlandığında, Başakşehir sakinleri Bahçeşehir Ek Hizmet Binası'nın önünde toplandı ve marşlar ve meşaleler eşliğinde bir yürüyüşe başladılar. Başakşehirliler, evlerinin pencerelerinden bu coşkuya katılarak korteji alkışladılar. Başkan Kartoğlu da korteje katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!