deneme bonusu

Başkan Kartoğlu: Riskli Bina Stokunu Sıfıra İndirmeyi Hedefliyoruz

Başakşehir Belediyesi, şehrin modern ve estetik dokusunu koruyarak yeni yaşam alanları oluşturmayı sürdürüyor. Türkiye'nin ilk deprem izolasyonlu konut projesi Mavera Comfort ve sosyal konut projesi Yuvam Bahçeşehir Evleri'nde anahtar teslimleri gerçekleştirildi. Ziya Gökalp, Şahintepe ve Güvercintepe Mahallelerinde ise kentsel yenileme çalışmaları hızla ilerliyor. Başkan Kartoğlu, ''5 yıl içinde riskli bina stokumuzu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz.'' dedi.

Başkan Kartoğlu: Riskli Bina Stokunu Sıfıra İndirmeyi Hedefliyoruz

Başakşehir Belediyesi, kentsel yenileme ve konut projeleriyle ilçeye değer katmaya devam ediyor. Mavera Comfort ve Yuvam Bahçeşehir Evleri'nde anahtar teslimleri yapılırken, Ziya Gökalp, Şahintepe ve Güvercintepe mahallelerinde kentsel yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Kartoğlu, hayata geçirdikleri projelerle Başakşehir'i modern şehircilik örneği bir ilçe haline getirdiklerini belirterek, "Ülkemize örnek ve öncü projelerle şehrimizi yeniliyoruz." dedi.

2 projede anahtar teslimleri gerçekleştirildi.

Şehrin dokusunu bozmadan, yüksek yaşam kalitesine sahip yeni konut projelerini Başakşehir'e kazandırdıklarını belirten Başkan Kartoğlu, "Heyecanla temelini attığımız Türkiye'nin ilk deprem izolasyonlu konut projesi Mavera Comfort'ta 706 konut ve 127 ticari birimin anahtar teslimleri başladı. Ülkemize örnek olan projemiz, peyzaj ve sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. Sosyal konut çalışmalarımız kapsamında inşa ettiğimiz bir diğer projemiz ise Yuvam Bahçeşehir Evleri idi. 953 konut ve 37 ticari alanı içeren bu projeyi tamamlayarak anahtar teslimlerimizi gerçekleştirdik." şeklinde konuştu.

"Projelerimiz hızla ilerliyor"

Başkan Kartoğlu, ilçe genelindeki çalışmaların kesintisiz bir şekilde ilerlediğini vurgulayarak, "Başakşehirli komşularımız, 1 Temmuz itibariyle Bahçeşehir'in en merkezi noktasında yer alan Yuvam Bahçeşehir Evleri'nde yeni hayatlarına merhaba diyecekler. Diğer taraftan Şahintepe, Güvercintepe ve Ziya Gökalp mahallelerimizdeki kentsel yenileme çalışmalarımız hızla ilerliyor." diye konuştu.

“Ne yaparsak şehrimiz ve komşularımız için”

Kentsel yenileme çalışmaları kapsamında gelinen son durum hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, "2009 yılında yüzde 50 olan riskli bina stokumuzu, kentsel yenileme çalışmalarımızla yüzde 13'e indirdik. 5 yıl içinde bu oranı sıfıra düşürmeyi hedefliyoruz. Bunu birlikte başaracağız. Konforlu ve depreme dayanıklı yeni yaşam alanları oluşturmak için sürekli olarak çıtayı yükseltiyoruz. Şehrimiz ve komşularımız için ne yaparsak yapıyoruz. Sürdürülebilir şehircilik anlayışımızla yerinde ve kalıcı çözümler üretiyor, yaşam alanlarımızı daha modern, konforlu ve işlevsel hale getiriyoruz." ifadesini kullandı.

Kayabaşı Mahallesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!