deneme bonusu

Başakşehir'de unutulmaz anlar

İstanbul Gençlik Oyunları'nın en büyük organizasyonlarından biri olan Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede 3. Liseler Arası Tiyatro Festivali muhteşem bir finalle sona erdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde dereceye giren gençler, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun elinden ödüllerini aldı.

Başakşehir'de unutulmaz anlar

Başakşehir Belediyesi, tiyatrosever gençleri sahneyle buluşturarak sanatı gençlerle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye'nin en büyük gençlik organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları'nda gençler, harika bir festival deneyimi yaşadı. Başakşehir Tiyatro Akademisi tarafından düzenlenen Başakşehirli Genç Yıldızlar Sahnede 3. Liseler Arası Tiyatro Festivali'ne 386 öğrenci katıldı. Festivalin final heyecanı Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi'nde yaşandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve eşi Kübra Kartoğlu da final programına katılarak gençlere destek verdi. Festivalin jüri üyeleri arasında Türk tiyatrosunun önemli isimleri Zihni Göktay, Ferdi Akarnur, Ayşen İnci, Cengiz Küçükayvaz, Caner Demir ve Züleyha Karyağdı yer aldı.

6 Bin Başakşehirli İzledi

Başkan Kartoğlu, Başakşehirli gençlerin sahnede harika performanslar sergilediğini söyleyerek, "Başakşehir'in yeni sanat merkezi Şehir Sanat'ta, 25 özgün tiyatro oyunu sahnelendi ve 6 bin Başakşehirli tiyatroseverimiz tarafından izlendi. Festivalimizde en başarılı gençlik oyunundan en başarılı genç kadın oyuncuya, en başarılı genç erkek oyuncudan tiyatro dostu okula kadar ödüllerimiz var." açıklamasında bulundu.

Başkan Kartoğlu, Başakşehir'de binlerce genci sanat yoluyla bir araya getirme hedeflerinin olduğunu belirtti ve "Her biri bir yıldız olan Başakşehirli gençlerimiz sahnede adeta parlıyor. Bizim gözümüzde her bir gencimiz çok başarılı. Yolunuz açık olsun, sahne heyecanınız hiç bitmesin." dedi.

Festivalde finale kalan oyunlar arasında TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi'nin hazırladığı ve Aykut İspir yönettiği "Uyduruklar Diyarı", Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin hazırladığı ve Oğuz Cabir Arslan yönettiği "Yolcular" ile Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı ve Özlem Şen'in yönettiği "Sindirella Versiyon 2023" oyunları sahnelendi.

Festivalde, Arnavutköy Anadolu Lisesi'nin "Kendini Bil" oyunu en başarılı müzik tasarımı ödülüne, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nin "Yolcular" oyunu en başarılı sahne tasarımı ödülüne layık görüldü. Rukiye Ece, "Sindirella Versiyon 2023" oyunundaki performansıyla ümit vaat eden genç kadın oyuncu ödülünü aldı. Ahmet Arif Sönmez, "Sinsirella Cırrık Kuşu" oyunundaki performansıyla ümit vaat eden genç erkek oyuncu ödülüne değer bulundu. Elif Nur Emin, "Kız Babası" oyunundaki performansıyla en başarılı genç yardımcı kadın oyuncu ödülünü, Yusuf Derebe ise "Senin Annen Bir Melekti Yavrum" oyunundaki performansıyla en başarılı genç yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Zeynep Güzelaslan, "Sinsirella Cırrık Kuşu" oyunuyla en başarılı genç kadın oyuncu ödülüne, Mehmet Arda Erikçi, "Uyduruklar Diyarı" oyunuyla en başarılı genç erkek oyuncu ödülüne, Serhat İsmailoğlu ise "Romeo Juliet" oyunuyla en başarılı yönetmen ödülüne layık görüldü.

Esenyurt ve Başakşehir Ödül Aldı

Miktat Ağaoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Büyükçekmece Çakçaklı Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Başakşehir Anadolu Lisesi ve Esenyurt Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ise jüri özel ödülünü kazandı. En başarılı gençlik oyunu ödülü ise "Sindirella Versiyon 2023" oyunuyla Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!
Gerçek Halı Yıkama, Başakşehir ve Küçükçekmece!