deneme bonusu

Şahintepe'de kentsel dönüşüm

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Şahintepe’de bulunan Hacı Fatma Gül Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını söyleyen Başkan Kartoğlu, mahalle sakinlerinden çalışmalara destek vermelerini istedi.

Şahintepe'de kentsel dönüşüm

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçedeki okulları tek tek gezerek gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, Hacı Fatma Gül Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde büyük ilgiyle karşılandı. Şahintepe’de kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını belirten Kartoğlu, mahalle sakinlerinden destek istediğini ifade etti.

“Binalarımızı hızlıca yenilememiz lazım“

Şahintepe Mahallesi’nde riskli binaları ortadan kaldırıp bir an önce yenileme çalışmalarına ihtiyaç olduğunu dile getiren Başkan Yasin Kartoğlu, “İstanbul deprem kuşağında ve binalarımızı hızlıca yenilememiz lazım. Şahintepe’de yenileme çalışmalarına ihtiyacımız var. Şu anda kentsel dönüşüm başladı. İsterlerse kendileri, isterlerse müteahhitle, isterlerse belediyenin kendisiyle bunu yapabiliyorlar. Riskli binaları hızlıca dönüştürürsek Şahintepe’de de yaşam kalitesi yükselecek.” diye konuştu.

“İstanbul’da tek ilçe olacağız”

Mahallede bir millet bahçesine de ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Şahintepe Mahallesi’nde mutlaka bir millet bahçesi olmalı. Güvercintepe’de şu anda 120 dönümlük bir millet bahçesi projesi başladı. Millet bahçesi olmayan tek mahalle Şahintepe. İnşallah onu da oluşturup, İstanbul’da her mahallesinde millet bahçesi olan tek ilçe olacağız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!