deneme bonusu

Başakşehir Belediyesi sanata yatırım yaptı

Başakşehir Belediyesi, tiyatroya genç oyun yazarları kazandırmaya devam ediyor. Başakşehir Tiyatro Akademisi’nin bu yıl ikincisi düzenlendiği kısa oyun yazma yarışması için başvurular başladı.

Başakşehir Belediyesi sanata yatırım yaptı

Başvuruların 25 Mart Cuma gününe kadar süreceği yarışmada, tiyatronun usta isimlerinin de yer aldığı jüri üyelerinden geçerli not alarak dereceye giren eserlere para ödülü verilecek.

Başakşehir Belediyesi’nin tiyatro sanatına genç oyun yazarları kazandırmak ve Türk tiyatrosunun gelişimine katkı sunmak için başlattığı kısa oyun yazma yarışmasının bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. Başakşehir Tiyatro Akademisi tarafından düzenlenen 2. Kısa Oyun Yazma Yarışması’nda birinci olacak eser 15 bin lira, ikinci olacak eser 10 bin lira, üçüncü olacak eser ise 7 bin 500 lira ödül kazanacak. Başvuruların 25 Mart’ta sona ereceği yarışmada, 3 esere de 2 bin 500 bin lira mansiyon ödülü verilecek.

Jüride tiyatronun ustaları yer alıyor

 Yarışmaya geçen yıl 27 ilden 248 oyun başvurusu yapılmıştı. Bu yıl daha fazla başvurunun olması beklenen yarışmanın jürisinde yine önemli isimler yer alıyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Birkiye, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yanikkaya’nın yanı sıra usta tiyatrocular Zihni Göktay ve Cengiz Küçükayvaz ile yönetmen Caner Demir, yarışmaya katılacak eserleri değerlendirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi 23 Nsn.
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!