deneme bonusu

Kuru temizleme nedir, nasıl yapılır? Başakşehir kuru temizleme fiyatları kaç para?

Kuru temizleme nedir, nasıl yapılır, fiyatları ne kadardır, Başakşehir'de en iyi kuru temizleme firması hangisidir? en yakın kuru temizleme nerededir?

Kuru temizleme nedir, nasıl yapılır? Başakşehir kuru temizleme fiyatları kaç para?

Kuru temizleme, herkes için temizlik oldukça önem arz etmektedir. Özellikle de elbiselerin lekesiz, temiz ve ütülü olması herkesin dikkat ettiği bir şeydir. Kuru temizleme, giysiler üzerinde oluşan çıkarılması zor olan lekelerin çıkarılması ve temizlemesi zor olan kumaşların temizlenmesine yardım etmek için özel kimyasallar kullanan ve buharlı temizleme yöntemleri kullanılarak temizlik işlemlerinin yapılmasına denir. Kuru temizleme nasıl yapılır? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

Kuru temizleme işlemi, genellikle de özel kumaşlar için bir kurtarıcı oluyor. Çıkarılması çok zor olan lekelerin buharlı makineler ve güçlü kimyasal temizlik malzemelerinin kullanılarak arındırılıyor.

Kuru Temizleme Nedir?

Kuru temizleme, normal evde yıkamaya benzer bir elbise yıkama şeklidir, fakat bu işlemde giysilerinizi temizlemek için su ve deterjan yerine sıvı bir kimyasal çözücü kullanılır. Çözücü kimyasal çok az su içerir ya da hiç içermez, bu nedenle yapılan bu işlem "kuru temizleme" olarak adlandırılır.

Kuru temizlemeciler çok büyük ve teknik olarak gelişmiş bilgisayar kontrollü kuru temizleme makineleri kullanır. Giysileriniz ıslanır, ancak kullanılan sıvı çözücü sudan çok daha hızlı buharlaşır. Su yerine solvent kullanıldığından dolayı kirli su ile çamaşır makinesinin yaptığı gibi boşaltılmaz ve bertaraf edilmez. Çözücü, temizleme işlemi sırasında gevşetilen kirleri gidermek için tüm temizleme döngüsü boyunca filtrelerden yeniden dolaştırılır. Daha sonra çözücü kristal berraklığında olacak şekilde damıtılır ve tekrar kullanılmadan önce tamamen saflaştırılır.

Kuru temizlemenin suyla veya "ıslak" temizlemeye göre iki farklı avantajı vardır: Su, lifleri şişirir. Pek çok giyside çekmeye ve boyanın solmasına neden olan bu şişme hareketidir. Kuru temizleme çözücüleri, birçok lekenin temel bileşeni olan yağlı veya yağlı kalıntıların çıkarılmasında sudan çok daha üstündür.

Giysileriniz uygun şekilde temizlendikten sonra, temizleyiciniz özel son işlem ekipmanı kullanarak giysilerinizi "bitirir" (presler).

Kullanılan terbiye işlemleri, işlenmekte olan giysilere bağlı olarak değişir, ancak genellikle buharlama ve preslemeyi içerir.

Buharlama , kırışıklıkları gevşetmek, baskıyı arttırmak için etkilidir ve ayrıca kalan suda çözünür maddeleri uzaklaştırarak ve bakterileri öldürerek temizliği geliştirmeye hizmet eder.

Presleme son adımdır ve evde bir el ütüsü ile kopyalanması zor net, pürüzsüz sonuçlar üretir. Bu, önemli ölçüde beceri ve eğitim gerektirir ve giysinin son bir incelemesine izin verir. Giysileriniz preslendikten sonra son bir kez kontrol edilir ve gelişinizi beklerken paketlenir.

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru temizleme işlemi özellikle özel kumaşlar üzerinde oluşan lekelerin çıkarılması için yapılan bir temizlik işlemidir. Giysilerde ya da tekstil ürünlerinde oluşan lekeler ya da zorlu kirlerin kimyasal ilaçlar ve buharlı makineler kullanılarak yapılan işlemlerle ürünlerin temizlenmesi işlemine kuru temizleme denir.

Kuru temizlemenin kuru olarak nitelendirilmesinin nedeni ise, ürünlerin temizlenmesi işleminde kullanılan özel kimyasallardır. Kuru temizleme işleminde kullanılan kimyasalların içinde hiç su bulunmaz. Kuru temizleme ile kıyafetler ya da kumaşlar pek çok aşamadan geçerek temizlenerek ve lekelerden arındırılır. Organik çözelti olarak kullanılan malzemelerin asıl kullanım amacı ise;

  • Deterjan olarak
  • Leke çıkartmak
  • Kuru temizleme ilacı olarak kullanılır.

Kuru Temizleme Aşamaları Nelerdir?

Giysililer ile birlikte tüm tekstil ürünleri de kuru temizleme salonlarında temizleniyor. Kuru temizleme işlemi için kullanılan en temel malzeme solventtir. Solvent olarak adlandırılan malzemeye organik bir çözelti ismi verilir. Solventler, çözeltiler kuru temizleme işlemleri dışında endüstride de hem yağ çözücü hem de temizlik olarak kullanılan özel bir malzemelerdir.

Solventler kimyasal malzemeler iki çeşittir. Bunlar ise, halojenli ve halojensiz malzemelerdir. Bu kimyasal ürünlerin içinde bulunan kimyasal maddeler nedeni ile zamanla tehlikeli atığa dönüşüyor. Bu nedenle yutulması, solunması ya da deriye bulaşması gibi durumlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Organik olarak kullanılan bu ürün şeffaf renkli ve kokusuzdur.

Kuru temizleme işlemi bazı aşamalardan oluşur. İlk aşamada temizlenecek ürünlerin kumaş özellikleri belirlenir. İkinci aşamada gelen her ürünler için numaralandırma yapılır. Sonraki aşamada ise lekeler çıkarılır. Elbiselerinizin temizliği konusunda pfofseyonel hizmet veren Başakşehir kuru temizleme firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Konumu:

 

Web sitesi: http://www.perfectdrykurutemizleme.com/sayfa/hizmet-bolgeleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Başakşehirli Gençler Bütef’e Yoğun İlgi Gösterdi
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!
Arslan Halı Yıkama: İstanbul'un Tercihi!