deneme bonusu

Başakşehir Kurbanlık Satış Yeri Kurban Kesim Yerleri

Başakşehir Kurban Bayramı'na hazır!.. Kurban kesim yerleri bayrama sayılı günler kala vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 21 Ağustos 2018 bayramın ilk günü. Kurban Bayramı'nda ise kurban ibadetini gerçekleştirecek vatandaşalar ise kesim yerlerini araştırmaya başladı. Peki Başakşehir kurban kesim yerleri nerelerdir?

Başakşehir Kurbanlık Satış Yeri Kurban Kesim Yerleri

Başakşehir Belediyesi’nin Kurban Kesim ve Satış Alanı’na kurbanlıklar gelmeye başladı. 6 Ağustos itibariyle İstanbul’a akın eden kurbanlık sahiplerinin adresleri arasında en büyük kurban pazarlarından Başakşehir Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı geliyor. Sertifikalı hayvanlar çadırlarına yerleştirilirken, kurulan kurban kesim alanında belediye çalışanları dezenfekte çalışması yaptı.

Kayaşehir 17’nci Bölge’de kurulan modern kurban satış ve kesim alanına büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar gelmeye başladı. Belirlenen kriterlerde olan hayvanlar satış çadırlarında yerlerini alırken, belediye çalışanları tarafından çadırlarda ve çevresinde dezenfekte işlemleri yapıldı. Dezenfekte çalışmaları bayrama kadar devam edecek.

KÖTÜ KOKULAR ‘PROBİYOTİK İLAÇLAMA’ İLE ÖNLENİYOR

Veteriner Hekim Yunus Kanlı kamuoyu tarafından Türkiye’nin en modern kurban satış ve kesim yeri olarak nitelendirilen Başakşehir Belediyesi Kurban Satış ve Kesim yerinde çıtayı her yıl yükselttiklerini söyledi. Kötü koku ve sineklenmeyi önlemek için probiyotik ürün kullandıklarını belirten Kanlı, kullandıkları ürünün Bakanlık tarafından ruhsatlı olduğunun altını çizerek, "Ürünü sabah ve akşam olmak üzere iki periyot halinde uyguluyoruz. Probiyotik ürünün uygulamasından sonra takriben 10 dakika içinde koku yapan çürükçül bakteri ortadan kalkıyor. Koku ortadan kalktıktan sonra da bir problemimiz kalmıyor" dedi.

ALANDA HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Başakşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla hazırladığı kurban satış yerlerinde, kurbanlık almaya gelen vatandaşlara birçok hizmet sunuyor. Kurban satış alanlarında oluşturulan çadırlarda veteriner, zabıta ve din görevlisi birimleri gün boyunca vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri değerlendirerek, ihtiyaçları karşılıyor. Başakşehir Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda seyyar wc ve mescid hizmetlerinin yanı sıra vatandaşların çay içme ihtiyaçlarını karşılayacakları ve aparatif yiyecekler satın alabilecekleri bir de büfe bulunuyor.

KASAPLARA EĞİTİM VERİLECEK

Öte yandan Kurban bayramına bir gün kala kesim kazalarını en aza indirerek kurban kesimlerinin hijyenik koşullarda yapılmasını sağlamak amacıyla kasaplara kurban kesim eğitimi verilecek.
Kurban Bayramı’nda yaşanan kazaları en aza indirerek kurban kesimlerinin daha sağlıklı ve düzenli yapılabilmesi için Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda görevli kasaplara eğitim verilecek. Dini kesim kuralları ve teorik bilgiler olmak üzere iki aşamalı eğitimden geçirilen kasaplara, kurban kesimiyle ilgili mezbaha bilgileri aktarılacak.

KURBAN Bayramı’na sayılı günler kala Anadolu'nun değişik illerinden İstanbul'a kurbanlıklar getirilmeye başlandı. Bayrama kısa bir süre kala Eyüpsultan'da Kemerburgaz bölgesinde kurban satış ve kesim alanları kuruldu.

Anadolu'dan gelen hayvan satıcıları da ilçe belediyelerince kurulan kurban kesim ve satış alanlarına yerleşmeye başladı. Eyüpsultan'da ise Kemerburgaz bölgesinde kurban satış ve kesim alanları kuruldu. Çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek görüntülerin oluşmaması ve hijyenik şartların sağlanması amacıyla yetkili birimler de bayramda görev başında olacak.

Eyüpsultan Belediyesi de bayramda 7 gün 24 saat çalışacak, Çağrı Merkezi ise dilek, talep ve şikayetleri almaya devam edecek.

VETERİNERLER KURBANLIKLARIN KONTROLÜNÜ YAPACAK

Kemerburgaz'da kurulan 110 çadırlık kurban satış ve kesim noktasında yer alan sosyal tesisler ise içerisinde yer alan mescit, yemek salonu, kafeterya, banyo ve tuvaletler ile vatandaşlara hizmet verecek. Veterinerler de satışa sunulan kurbanlıkların kontrolünü gerçekleştirecek. Pazarda üç gübre toplama alanı, biri küçükbaş olmak üzere beş kesim yeri, yüzlerce araç kapasiteli otopark ve güvenlik noktaları da bulunuyor.

KURBANLIKLAR MODERN VE HİJYENİK BİR ORTAMDA KESİLECEK

Eyüpsultan Belediyesi temizlik, zabıta ve veteriner ekipleri tarafından titizlikle hazırlanan ve denetlenen bölgelerde vatandaşlar kurbanlıklarını modern ve hijyenik ortamda kestirebilecek. Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü de düzenli olarak dezenfekte amaçlı tüm alana ilaçlama yapıyor. Pazara kurbanlıkların gelmesinin ardından bugün de Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri karasinek yemi, uçkun ve larvasit uygulaması gerçekleştirildi. 
İlçede kurulan kurbanlık satış ve kesim yeri, Kemerburgaz Yaşam Kent Karşısında, Eyüpsultan Belediyesi Hayvan Kliniğinin de arkasında yer alıyor.

Anahtar Kelimeler:

başakşehir kurbanlık satış yeri 2018 başakşehir kurbanlık satış yerleri 2018 başakşehir kurbanlık satış yerleri başakşehir kurbanlık satış yeri nerede başakşehir kurban alanı başakşehir adak kurban başakşehir adaklık kurban başakşehirde adak kurban başakşehir kurban kesim alanı başakşehir kurban pazarı address başakşehir kurban kesim yeri adresi agd başakşehir kurban başakşehir belediyesi kurban kesim yeri başakşehir belediyesi kurban başakşehir belediyesi kurban satış yeri başakşehir belediyesi kurban kesim başakşehir belediyesi kurban satış yerleri başakşehir belediyesi kurban pazarı başakşehir belediyesi kurbanlık başakşehir kurban fiyatları başakşehir kurbanlık fiyatları başakşehir kurban kesim fiyatları başakşehir kurbanlık satış fiyatları başakşehir kurban satış yerine nasıl gidilir başakşehir kurban hisse başakşehir kurban kesim yeri harita başakşehir kurban kesim yeri başakşehir kurban kesim yeri 2018 başakşehir kurban kesim yeri nerede başakşehir kurban kesim yeri 2017 başakşehir kurban kesim başakşehir kurban kesim yerleri başakşehir kurban kesimi başakşehir kurban kesim sırası başakşehir kurban kesim yeri adresi başakşehir kurban kesim fiyatları başakşehir mobil kurban başakşehir belediyesi mobil kurban başakşehir kurban pazarı nerede başakşehir kurban kesim yeri nerede başakşehir kurban satış yerine nasıl gidilir

Başakşehir Kurbanlık Satış Yeri 2018 Başakşehir Kurbanlık Satış Yerleri 2018 Başakşehir Kurbanlık Satış Yerleri Başakşehir Kurbanlık Satış Yeri Nerede Başakşehir Kurban Alanı Başakşehir Kurban Kesim Alanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarısız: Ana makine yükü aşıldı hatası kesin çözümü
Başarısız: Ana makine yükü aşıldı hatası kesin çözümü
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik
Başakşehir'de engellilere özel etkinlik