Oruçluyken Adet Olunca Oruç Bozulur Mu? Adet Olmak Orucu Bozar Mı? Nihat Hatipoğlu

Oruçluyken Adet Olunca Oruç Bozulur Mu? Adet Olmak Orucu Bozar Mı? Nihat Hatipoğlu.. Oruçken adet olunca oruç bozulurmu? Nihat Hatipoğlu

Oruçluyken adet olunca orucu bozar mı Nihat Hatipoğlu veya Diyanet orucu bozan şeyler ne?

Oruç tutarken yaşanan birçok vücutsal olay ilgili herkesin birçok merak ettiği soru ortaya çıkıyor. Peki adet olmak orucu bozuyor mu? Ramazan'ın gelmesi ile oruç tutarken yaşanan birçok aksilik için herkesin birçok merak ettiği soru ortaya çıkıyor. Peki adet olmak orucu bozuyor mu? Oruç tutarken adet olmak orucu bozar mı?

Hayız hâli oruç tutmaya mâni olduğu için oruçlu bir kadın âdet gördüğünde orucu bozulmuş olur ve Ramazan'dan sonra o günün kazasını yapması gerekir. Fakat adet olduktan sonra o günün namazını kaza etmesi gerekmek. Yine belirtmek gerekirse, Oruçluyken regl olan yani adet olan bir bayanın orucu bozulur. İftara az bir zaman kalsa bile orucu bozulur. İlerideki bir günde o orucu kaza etmesi yani tekrar tutması gerekir. Oruçluyken âdet gören bir kadın açıktan olmamak kaydıyla yemek yiyebilir, su içebilir. İftara çok az bir zaman kalmış olsa bile âdet gören bir kadının bir şey yese de yemese de orucu bozulmuş olacağından, oruçlu gibi aç durması doğru değildir çünkü bu anda oruç tutması haram olduğu gibi harama benzemek de haram veya mekruhtur. Fakat yerken gizlice yiyip içmesi oruçlulara saygı adına daha uygundur.
Bu Habere Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞAKŞEHİRLİLER BAHAR ŞENLİĞİ'NDE BULUŞTU
BAŞAKŞEHİRLİLER BAHAR ŞENLİĞİ'NDE BULUŞTU
Başakşehir Koltuk Yıkama Özel Makinası Şok Fiyatları İle Yıkama
Başakşehir Koltuk Yıkama Özel Makinası Şok Fiyatları İle Yıkama