Başakşehir Kayaşehir İnek Koyun Keçi Manda Sütü ve Yoğurdu Köy Yumurtası Siparişi Sütçü

Başakşehir, Kayaşehir alo sipariş telefon numarası ile evlere kapıya teslim açık günlük, doğal, organik, taze inek, manda, koyun, keçi sütü, halis manda yoğurdu, gezen tavukların organik köy yumurtası ve halis tereyağı satan, bir telefonunuzla kapıya getiren Kayabaşılı sütçüleri tercih edebilirsiniz...

Başakşehir Kayaşehir İnek Koyun Keçi Manda Sütü ve Yoğurdu Köy Yumurtası Siparişi Sütçü
Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde babadan oğula, dededen toruna devredilen hayvancılık ve süt ürünleri sektöründe günlük 8 tona yakın üretim hacmi ile evlere perakende açık çiğ süt ve süt ürünleri satışı yapan Kayabaşılı sütçüler, süt ürünlerini an itibariyle başta Türkiye’nin çağdaş şehirlerinin modern ilçeleri arasından birinci sırada yer alan Başakşehir, Kayaşehir sütçü olmak üzere İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet veren servis ağı sayesinde bincerle İstanbulluya sağlıklı sütü hızlı bir şekilde ulaştırmaktadırlar.
 
Kayabaşı Mahallesi’ndeki süt üreticileri arasında en güvenilir süt üretimi yapan sütçü olan Kayabaşı Süt, internetten süt siparişi ve alo süt istanbul hattı üzerinden aldığı siparişlerle günlük taze süt satışı yaparak, müşterilerine sunduğu kaliteli ürün, hizmet ve servis anlayışı ile çok kısa sürede sektörün güvenilir isimlerinin birisi olmuştur. Kayabaşı Süt, İstanbul’un birçok bölgesinde yaşayan binlerce vatandaşımızın günlük çiğ süt talebini karşılayarak, sağlıklı ve hijyenik günlük doğal süt ve süt ürünlerini en ucuz günlük süt fiyatları ile ücretsiz olarak kapıya kadar teslim etmektedir. Üretilen günlük süt ve ürünlerinin denetimi gerek belediye gerek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca periyodik olarak yapılmaktadır. Kayabaşı Süt, Kayabaşı’nda bulunan çiftliğinde sütün elde edilmesinde kullanılarn çağımızın modern teknolojilerinin yenilik ve takibini dikkatli bir şekilde yaparak, süt ürünlerinin doğal yapısını bozmadan tamamen hijyenik ve doğal ortamda üretmektedir.
 
Başakşehir, Kayaşehir bölgelerine alo sütçü sipariş telefon numarası ile evlere kapıya teslim açık günlük, doğal, organik, taze inek, manda, koyun, keçi sütü, manda yoğurdu, gezen tavukların organik köy yumurtası ve halis tereyağı satan ve tüm bunları bir telefonunuzla kapıya getiren Kayabaşılı sütçü sipariş alo süt hattı telefon numarası için bize mesaj atabilirsiniz.
 
 
İNEK SÜTÜ HAKKINDA
Hayatımızdaki vazgeçilmez değerlerin başında yer alan annelerimiz bebeklik ve çocukluk dönemlerimizde büyüme ve gelişme bakımından bize sayısız fayda sağlayan o bir bardak ya da bir şişe biberondaki sütü içirmek için verdiği mücadele hiçte küçümsenecek kadar basit değil. Bizden önceki nesilin beslenmesinde inek sütü annelerimizin bebeklerinin beslenmesi konusunda vazgeçilmez besin kaynağıydı. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile beslenme ile alakalı yeni bilgiler doğrultusunda değişen birçok alışkanlıklarımız gibi bu da değişime uğradı.
 
GÜNLÜK DOĞAL İNEK SÜTÜ FAYDALARI
İnek sütü, bebeklerin büyüme ve gelişimi açısından önemli bir folik asit ve protein kaynağıdır. İçerisinde A, B ve D vitaminleri de diğer besinlere oranla daha yüksektir. İnek sütü, bebek olan yuvaların vazgeçilmez besin kaynağıdır. Kemiklerin sağlıklı gelişimi ve güçlü dişler için kalsiyum önemli rol oynamaktadır. Süt, aynı zamanda da zengin bir kalsiyum deposudur. Çocuğunuz ya da bebeğiniz süt ya da süt ürünlerini yeterli miktarda tüketmiyorsa, gelişimi açısından fazlasıyla ihtiyaç duyduğu kalsiyumu farklı besinlerden karşılaması zor olabilir. Aslında Kalsiyum brokoli sebzesinde de bulunuyor fakat kalsiyum bakımından brokoliye göre bir bardak sütün içerisinde bulunan kalsiyumu alması için çocuğunuzun fazla miktarda brokoli tüketmesi gerekiyor. Ayrıca şunu da kesinlikle aklınızdan çıkarmayın; çocukluk dönemlerinde veya genç yaşlarda kemikler tarafından depolanan kalsiyum, vücudumuz tarafından ömrümüz boyunca kullanılıyor. Ayrıca çocuğunuz ya da bebeğiniz gereken miktarda süt içmiyorsa endişelenmenize gerek yok. Yoğurt, peynir, kefir gibi diğer süt ürünleri de sütün yerine iyi bir alternatif olabilir.
 
İNEK SÜTÜ İNEK SÜTÜ BEBEKLERE NE ZAMAN VERİLİR?
Aslında uzmanlar bebeklerde inek sütü alerjisi riski oluşabileceğinden dolayı inek sütü verilmesini bir yaşını doldurana kadar tavsiye etmiyor. Uzmanların tavsiye etmediği bu konu da annelerin kafasında soru işareti oluşmasına neden oluyor. Doğal günlük taze inek sütünün bebeklerde özellikle demir eksikliği ve kansızlık yapabileceği düşünülüyor.
 
AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN! 
Uzun yıllardır çocukların beslenmesinde günlük süt annelerin ilk tercih ettiği besin kaynağıdır. Biz de bu yazımızda okuyucularımızın günlük süt kullanmasını öneriyoruz. Açık olarak sokakta seyyar olarak mahalle sütçüleri tarafından satılan günlük doğal, organik ve katkısız sütler de UHT yöntemiyle işlemden geçirilen diğer uzun ömürlü sütler gibi belli bir sıcaklığa kadar ısıtılarak pastörize ediliyor. Sadece kullanılan ısı uzun ömürlü pastörize sütlerdeki  pastörizasyonda kullanılan ısından biraz daha aşağıdadır. Süte uygulanan bu işlem esnasında uzun ömürlü sütlerde metabolizmamız için gerekli olan yararlı bakteriler de kayboluyor . Kısacası günlük sütün daha besleyici olduğunu söyleyebiliriz.
 
Ülkemizde değişen doğal yaşam stilleri sebebiyle insanlar artık açık süte bir hayli fazla ilgi gösteriyor. Evinizde açık çiğ süt tüketmeyi düşünüyorsanız mutlaka süt aldığınız sütçü ve sattığı sütün kalitesi ve hijyen durumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Uzmanlar, açık ve doğal çiğ sütün, ışık, hava veya bakterilerle temas ettiğinde bozulduğunu ve üretim kaynağı bilinmeyen açık sütlerin, sağlığımızı bozacak mikroorganizmalarla birlikte çamaşır sodası, karbonat ve antibiyotik gibi zararlı kimyasallar barındırabileceğini vurguluyor.
 
Başka bir önemli unsur da sütün sağılmasının ardından pişirme tencerenize ne kadar sürede ulaştığı ve size gelene kadar muhafaza işleminin ne şekilde yapıldığı ve nakliyesidir. Normal şartlarda sütün sağım işleminin ardından 24 saat içinde işlenmesi ve bu 24 saatlik zaman zarfında uygun ortam ve koşularda muhafaza edilmiş olması gerektiği ifade ediliyor.
 
SÜTÜN PİŞME SÜRESİ
Açıkta çiğ olarak satılan günlük doğal ve taz süt; 95-100˚C’de 15 dakika kaynatıldığında içindeki mikroplar yok olur. Açık çiğ süt kaynatılırken ilk önce temiz bir çelik tencereye su konur iyice çalkalanır ve boşaltılır. Bu şekilde pişirilmeye hazır olan sütün dibi tutmaz. 70 derece ısıyı geçmeyecek şekilde süt kaynamaya başladıktan sonra 5 - 10 dakikayı geçmeyecek şekilde kaynatılması gerekir. Altı kapatılan sütün ise süratle soğutulması da önemli rol oynamakta. Soğuma süresi uzadıkça tekrar bakteri üreme ve bozulma riski artar. Yani yemekler için bir ısı termometreniz yok ise eczaneden almanız gerekecek.
 
BİR ÇAY BARDAĞI DOLUSU (100 ML.) SÜTTE;
-61 kcal enerji
3.3 gr protein
4,7 gr karbonhidrat
3.5 gr yağ
 
SÜTTE BULUNAN VİTAMİNLER
60 mg A vitamini
0.032 mg D vitamini
1,56 mg C vitamini
0.04 mg B1 vitamini (tiamin)
0.2 mg B2 vitamini Riboflavin
6 mg Folik asit
0.4 mg B12 vitamini
 
SÜTÜN İÇİNDE BULUNAN MİNERALLER
95 mg Fosfor
120 mg Kalsiyum
0.05 mg Demir
11 mg Magnezyum
0.4 mg Çinko
 
ETİKETLER: süt ürünleri, süt fiyatları, süt faydaları, günlük süt, süt kalori, süt kaç kalori, süt kaç dk kaynar, 250 ml süt kaç bardak, bozuk süt nasıl anlaşılır, inek sütü bebeklere ne zaman verilir, inek sütü alerjisi, günlük doğal süt, manda sütü faydaları, manda sütü faydaları, manda sütü neye iyi gelir, manda sütü fiyatı, manda sütü nereden alınır, manda sütü sipariş, manda sütü fiyat, manda yoğurdu satış, manda sütü satışı, manda yoğurdu nasıl yapılır, manda yoğurdu bebeklere verilirmi
Günlük Süt Siparişi İnek Sütü Siparişi Koyun Sütü Siparişi Keçi Sütü Siparişi Manda Sütü Siparişi Manda Yoğurdu Siparisi Organik Köy Yumurtası Siparişi Kayaşehir Sütçü Başakşehir Sütçü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper