Yeni kimlik, E KİMLİK RANDEVU, E KİMLİK, Yeni Kimlik Başvuru, NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU, Yeni kimlikler

EGM randevu sistemi ile yeni çipli kimlikler için başvuru yapabilir ve yeni kimliklerinizi sahip olabilirsiniz. 2 Ocak 2017 Pazartesi tarihi itibariyle vatandaşlar çipli kimlerini kullanabilecekler. Gerekli belgelere sahip olduğunuz takdirde Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) üzerinden randevu alabilir ve çipli kimlik başvurusu yapabilirsiniz. İşte EGM randevu sayfası.

Yeni kimlik, E KİMLİK RANDEVU, E KİMLİK, Yeni Kimlik Başvuru, NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU, Yeni kimlikler
   EGM randevu sayfasını sizler için hazırladık. Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) üzerinden bugün çipli kimlik başvuruları gerçekleştirilecek. Vatandaşlar ise online sistem üzerinden ilk olarak randevularını alabilecekler. Randevular, https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/ üzerinden yapılacak. İşte EGM çipli kimlik randevu işlemleri.
 
   EGM çipli kimlik randevu
 
   Kimliklerin ücretleri ile ilgili bilgi verilen açıklamada, "Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL'dir." denildi.
 
   Esenyurt'ta çipli kimlik kartları için ilk başvuru Belediye Başkanı Kadıoğlu'ndan
Çipli kimlik kartlarına başvurular, 2 Ocak 2017 itibarıyla tüm illerde başlıyor. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yaklaşan başvuru tarihine dikkat çekmek için ilçede 'Çipli kimlik' başvurusunu yapan ilk kişi oldu.
 
   Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak kolay taşınabilir, taklit, tahrif ve sahteciliğe imkan vermeyen, biyometrik unsurlar da içeren, kredi kartı boyutlarında tasarlanan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları için başvurular, 2 Ocak 2017 itibarıyla başlıyor.
 
   Belediye Başkanı ve Kaymakam beraber başvuru yaptı
   İlk kez 14 Mart 2016 tarihinde pilot il Kırıkkale'de başlanan çipli kimlik kartlarının yaklaşan başvuru tarihine dikkat çekmek için Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ilçedeki ilk kimlik kartı başvurusunu yaptı. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ile beraber Esenyurt Nüfus Müdürlüğüne gelen Necmi Kadıoğlu, parmak izi ve gerekli evrak işlemlerinin ardından 'Çipli kimlik' başvurusunu yaptı.
 
   "Hayırlı olsun"
   Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ile beraber ilk başvuruları yapan Necmi Kadıoğlu'na kart için kullanılacak şifreleri teslim edildi. Tüm Türkiye'de uygulanacak sistemin vatandaşların işini kolaylaştırdığını ifade eden Kadıoğlu, "Devletimizin kendi insanından haberi olacak. Kim olduğunu bilecek, işlemler daha da kolaylaştırılacak. Dolayısıyla bütün dünyada uygulaması yapılan bir sistemin Türkiye'de biraz geç kaldığını düşünüyorum. Hayırlı olsun güzel bir sistem, inşallah memleket hainleri bundan rahatsız olmaz" dedi.
 
   "Vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık"
   Çipli kimliklerin güvenilir olmasına dikkat çeken Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci de, "Güvenilir, dijital ve uluslararası düzeyde. Belki de vize muafiyeti olan yerlere bu kimliklerle pasaport olmadan gidilebilecektir. O anlamda vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık" ifadelerine yer verdi.
 
   İlk defa kimlik kartı başvurusunda nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belgelerden birisi ile son 6 ay içinde çekilmiş ve ICAO standartlarına uygun biyometrik bir adet fotoğraf istenecek. Mevcut nüfus cüzdanlarının yerine kullanılacak polikarbon materyalden oluşan yeni kimlik kartları, 10 yıl boyunca kullanılacak. Kimlik kartlarının 3-4 yıl içerisinde tüm vatandaşlara dağıtılması hedefleniyor.
kimlik randevu yeni kimlik e kimlik randevu yeni kimlik başvuru e kimlik randevu nvi gov tr çipli kimlik randevu yeni kimlik randevu alma çipli kimlik e kimlik randevu istanbul ekimlik randevu yeni kimlik çıkarma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper