Atatürk Heykelini kaldıran Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap: Bizi Atatürk kurtarmadı

Geçtiğimiz günlerde Rize'de sökülen Atatürk heykeli ile alakalı olarak tartışmalar tüm hızıyla sürerken, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yeni bir skandala imza attı.

Atatürk Heykelini kaldıran Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap: Bizi Atatürk kurtarmadı
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap: Bizi Atatürk kurtarmadı
 
Geçtiğimiz günlerde Rize'de sökülen Atatürk heykeli ile alakalı olarak tartışmalar tüm hızıyla sürerken, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile büyük bir skandala imza attı.
 
Kendisine Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Rize ile alakalı bir sözünü hatırlatan takipçisine Twitter üzerinden yanıt veren Reşat Kasap,"2 Mart 1918 RİZE'NİN KURTULUŞU. ATATÜRK henüz Samsuna çıkmamıştı. Önce öğrenin." diye yazdı.
Rize Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında yapılacak yenileme bahane gösterilerek Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli Rize’deki meydandan sökülerek valilik önündeki tören alanına taşınmıştı. Ardından sosyal medyada heykelin söküldüğü alanda verdiği zafer pozları ortaya çıkmıştı.
 
RİZE NASIL KURTULDU
Dünya Savaşında Osmanlı İmparatorluğunun paylaşılması amacıyla İngiltere ve Fransa, yaptıkları Petrograt Protokolü ile Erzurum, Van ve Bitlis dışında Trabzon’a kadar Doğu Karadeniz kıyılarının Rusya’ya bırakılması konusunda anlaşmaya varmışlardı. Bu antlaşma doğrultusunda Ruslar ordularıyla hem karadan hem de denizden Karadeniz kıyılarına doğru yola çıktılar. Fazla zorlukla karşılaşmayan Ruslar 6 Mart 1916 tarihinde Rize’yi işgal etti.
 
 
 
 
rize belediye başkanı, rize haber, rize belediyesi, rize atatürk heykeli, rize namaz vakitleri, rize üniversitesi, olay53, işkur rize, rize işkur kura sonuçları 2016, rize iş ilanları, rize pembe köşk, rize işkur milli eğitim kura sonuçları, rize ezan vakti, rize devlet hastanesi, arif berber rize, rize plaka, rize meb, rizenin kurtuluşu, rize hava durumu, rize atatürk heykeli, rize belediyesi atatürk heykeli, rize heykel, rize de atatürk heykeli, ataturk heykeli rize, yeni akit rize, rize özgürlüğüne kavuştu, akit rize, rize cumhuriyet meydanı, rize belediye başkanı, rize hamsi festivali, rize atatürk heykeli canlı, rize osmanlı, atatürk heykeli, rize atatürk büstü, arif berber rize, rize deki atatürk heykeli, rize atatürk, rize de atatürk, rize de atatürk heykeli kaldırıldı, atatürk ve rize
rize belediye başkanı rize haber rize belediyesi rize atatürk heykeli rize namaz vakitleri rize üniversitesi olay53 işkur rize rize işkur kura sonuçları 2016 rize iş ilanları rize pembe köşk rize işkur milli eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeşehir Halı Yıkama Kışa Hazır
Bahçeşehir Halı Yıkama Kışa Hazır
Ricky Martin, Demet Özdemir İnstagram hesabını takip etti, Twitter yıkıldı!
Ricky Martin, Demet Özdemir İnstagram hesabını takip etti, Twitter yıkıldı!