Erdoğan, halkımız dikkat etmedi, tekrar işi sıkmak durumundayız açıklaması ile sokağa çıkma yasağı var mı sorusunu akıllara getirdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında koronavirüs ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. ''Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız'' diyen Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi hakkında ise, ''Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var'' dedi.

Erdoğan, halkımız dikkat etmedi, tekrar işi sıkmak durumundayız açıklaması ile sokağa çıkma yasağı var mı sorusunu akıllara getirdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Erdoğan, koronavirüs salgını ve gündemdeki diğer konularla ilgili konuştu. "Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız" diyen Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi hakkında ise, "Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız. Bilim Kurulumuz, Sağlık Bakanlığımız tedbirleri artırma durumunda. Bunu yapmak zorundayız. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımızın sıkıntı yaşamaması içindir. Bir olumlu dönüş bazı illerde başladı.

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

AŞI ÇALIŞMALARI

Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz.

LİBYA'DAKİ SON DURUM

Geçen hafta Sayın Serrac ile bir kabulüm olmuştu. Ardından böyle bir gelişme bizler için üzüntü verici. Libya gibi bir yerde Trablus'ta bir ara çok olumsuz gelişmeler oldu. Bizim oraya müdahalemizle Sayın Serrac ve ekibi darbeci Hafter'in işgalinden kurtulma duruma geldi. Darbeci Hafter her geçen gün kayba gidiyor. Eninde sonunda darbeci Hafter kaybedecek. Fakan Sayın Serrac'ın kendilerine bazı haberler ulaştırdık. Heyetlerimizin Libya Milli Mutabakat Hükümeti ile görüşmeleri olabilir. Bu işi olması gereken istikamete dönüştürürüz.

YUNANİSTAN İLE MÜZAKERELER

Birçok devlet başkanı veya başbakanlar yaptığımız görüşmelerde aracı konumuna girdiler. Başta Şansölye Merkel, Komisyon Başkanı Michel, İspanya Başbakanı Sanchez, Sayın Conte ile görüşmeler yaptık. Başka bir yaklaşım var. Yunanistan Başbakanı ile bir görüşme süreci olabilir mi? Bizim Miçotakis ile görüşme yapma konusunda sıkıntı yok. Ne görüşeceğiz aslolan budur. Meis'te yaptıklarını dayatma olarak yaparlarsa bunun anlamı yok. Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var. Bu anlamlı bir yaklaşımdır. Bakım çalışması bittikten sonra Oruç Reis tekrar görevine dönecektir. Diplomasiye imkan verelim. Yunanistan bu yaklaşımımızı olumlu karşılasın bir adım atalım diye yaptık. Görüşürüz, kaçamak yapma gibi bir durum yok. Yunanistan Cumhurbaşkanı adayı gelip gövde gösterisi yapacaksa, biz daha büyüğünü yaparız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Manavgat yangını son durum Antalya son dakika haber
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper
Mickey Mouse Ürünleri satışında Türkiye'nin lideri Juicyshopper