Bataryanız çabuk mu bitiyor? İşte Pil ömrünü uzatan tüyolar

Teknolojik ürünler, bataryanın bulgusuyla birlikte kablolardan bağımsız ve mobil kullanılmaya başlandı. Her gün saatlerce vaktimizi geçirdiğimiz akıllı telefonlar, tabletler veya bilgisayarlar yaşamımızı eğlenceli hale getiren bu ürünlerin ilk sıralamasında yer alıyor.
Bu haber 2017-01-07 13:31:45 eklenmiştir.
   Batarya teknolojisi aslında bizi mobil hale getirse de elektrik prizlerinden uzaklaşmamız uzun sürmüyor. Bunun son örneğini de geçen hafta Türkiye'nin tüm illerindeki elektrik kesintisiyle yaşadık. Saatlerce gelmeyen elektrik karşısında akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi mobil cihazlarımızın şarj müddeti sınıfta kaldı. Birçok kişinin tüm mobil cihazları kapandı.
 
   BATARYA BAKIMI
   En önemli konuların başında bataryaya iyi bakmak geliyor. Birçok kişiler mobil cihazlarındaki bataryaları epey özensiz kullandığı için bu cihazlarındaki şarj ömrü çok fazla gitmiyor. Şarj ömrünü uzatmak için öncelikli olarak kullanıcıların akıllı cihaz veya dizüstü bilgisayarlarına makul şarj aletlerini kullanması gerekiyor. Sözgelişi, tabletlerde kullanılan şarj cihazını akıllı telefonlarda kullanmak şarj ömrünü kısaltan nedenlerden. Tüm mobil cihazları, şarj etmek için bataryasının tamamiyle boşalmasını bekleyin. Bu cihazların bataryası doluyken şarj etmek, şarj ömrünü kısaltan sebepler arasında. Ayrıca gece yatarken akıllı cihazları veya dizüstü bilgisayarları şarjda bırakmak da bataryaları bozabiliyor. 
 
   AKILLI TELEFON
   Enerji tasarrufu sağlamak ve şarj müddetini uzatmak için inşa edilmesi gereken birkaç işlem bulunuyor. Kablosuz data bağlantıları akıllı telefonlarda en fazla enerji tüketimine sahip özellikler arasında. Bu nedenle akıllı cihazınızda 3G, Wi-Fi ve Bluetooth irtibatlarını şarj kapatmanız durumunda telefonunuzda şarj müddetini uzatabilirsiniz. Lokasyon, yani konum servisleri de çok şarj tüketen özellikler arasında yer alıyor. Bu servisleri de devre dışı bırakmanız durumunda şarjınızda yüzde 20'ye kadar bir iyileşme görülebilir. Ekran parlaklığını kısmak da akıllı telefonunuzun tüketeceği enerjiyi azaltacak önlemler arasında.
 
   TABLET
   Akıllı telefonlara göre daha büyük batarya kapasitesine sahip olan tabletlerin şarj ömrünü uzatmak için değişik kestirmeler bulunuyor. Tablet bilgisayarınızın 3G özelliği varsa bunu kapatın. İnternette bir işiniz varsa Wi-Fi olan bir noktaya gidin ve bağlantınızı buradan yapmaya çalışın. Ancak pil ömrünüz iyice azalmışsa kesinlikle Wi-Fi bağlantınızı da kapatın. Akıllı telefonlarda olduğu gibi ekran parlaklığını azaltarak pil ömrünü uzatabilmeniz mümkün. Ayrıca yalnızca kullandığınız uygulamaları açın. Kullanmadığınız uygulamaları ise cihazınızın ayarlar mesüsünde bulunan uygulama yöneticisinden kapatın.
 
   DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR
   Şarj süresi dair kullanıcıların en çok zorluk yaşadığı cihazların başında dizüstü bilgisayarlar geliyor. Akıllı telefon ve tabletlere göre çok daha fazla kuvvetli teknolojiler barındıran dizüstü bilgisayarlar pilin ömrünü tüketip, şarjını çok daha hızlı bitiriyor. Dizüstü bilgisayar şarj ömrünü uzatmak için ise 'tasarruf' modu özelliğinden yararlanabilirsiniz. İşlemcinin kapasitesini yüzde 50 oranınında eksilten bu özellik hem Windows hem de Mac OS işletim sistemlerinde görülüyor. Buna ek olarak video, oyun veya grafiklerin yoğun olduğu muhtevaları kapatarak dizüstü bilgisayarınızın şarj ömrünü uzatabilirsiniz.
 
ETİKETLERsamsung batarya, samsung, iphone batarya, iphone, batarya fiyatları, lg batarya, lg, s4 batarya, s3 batarya, samsung galaxy, asus batarya, asus, laptop batarya, iphone 5, iphone 5 batarya, g3 batarya, lg g3, nokia, lg g3 batarya, 5s batarya, samsung s4 batarya, samsung s4, orjinal samsung batarya, discovery batarya, discovery, batarya pil ömrü uzatma
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları

Kayabaşı Mahallesi Sosyal Medya Adreslerimiz

     

© Copyright 2014 www.kayabasimahallesi.com. Tüm hakları saklıdır. Web Design MOZ TASARIM      Kayaşehir Elektrik
toki kayabaşı, istanbul kayabaşı, kayabaşı köyü, kayabaşı kiptaş, kayabaşı satılık daire, kayabaşı piknik alanı, 79e kayabaşı, kayabaşı mahallesi, topkapı okulları kayaşehir, 79y kayaşehir kalkış saati, 79 m mecidiyeköy kayaşehir otobüs saatleri, 78g kayaşehir kalkış saati, nidapark kayaşehir, nidapark, nidapark kayaşehir fiyat, paşa dürüm kayaşehir, tahincioğlu kayaşehir, 79m kayaşehir mecidiyeköy, tahincioğlu, 78f hareket saatleri kayaşehir, 79k kayaşehir hareket saatleri, 79c kayaşehir cebeci, 79m, kayaşehir yenibosna, 79c kayaşehir, kayaşehir nöbetçi eczane, kayaşehir avm sinema, kayaşehir mecidiyeköy, kayaşehir iş ilanları, kayaşehir site sinemaları, kayaşehir metro, kayaşehir toki, toki, başakşehir, başakşehir kayaşehir, kayaşehir satılık, istanbul kayaşehir, kayaşehir kiralık daire, kayaşehir avm, kayaşehir anadolu lisesi, kayaşehir otobüs saatleri, toki kayaşehir anadolu lisesi, kayaşehir nerede, kayaşehir sinema, emlak konut, kayaşehir satılık daireler, kayaşehir emlak konut, kayaşehir taksi, toki kayaşehir ortaokulu, kayaşehir eminönü